Sok Noni – popularny suplement diety

Sok z noni, czyli morwy indyjskiej to bardzo popularny suplement diety. Jego właściwości docenili już dawno mieszkańcy Polinezji a za nimi reszta świata. Popularność zdobywa także w Polsce.

Ma działanie przeciwgrzybiczne i antybakteryjne.  Szczególnie wykazuje działanie na bakterie z grupy paciorkowców w jamie ustnej. Jest także pełen antyoksydantów. Jako doskonały przeciwutleniacz ma właściwości antynowotworowe, niweluje bowiem negatywny wpływ wolnych rodników na nasz organizm. Wykazuje także silne działanie przeciwzapalne, wręcz porównuje się go do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. To zasługa bogactwa polifenoli jakie ma w swoim składzie. Polifenole łagodzą stany zapalne lub im wręcz zapobiegają. Sok noni zapobiega miażdżycy. Hamuje bowiem utlenianie „złego” cholesterolu (frakcji LDL). Ma więc zbawienny wpływ na układ krążenia i serce. Działa także przeciwbólowo. Wyciąg z korzenia noni ma działanie porównywalne z morfiną ale nie wykazuje jednocześnie jej toksyczności. Więcej o właściwościach i zastosowaniu przeczytasz na blogu poświęconemu sokowi noni – Lubie Noni. Znajdziesz tam kompendium wiedzy na temat tego owocu.

Ponadto jako bogate źródło wielu składników mineralnych  i witamin, sok z noni podnosi naszą ogólną odporność, a co za tym idzie pozytywnie wpływa na samopoczucie, poprawia witalność i dodaje życiowej energii.

Dodaj komentarz